Opencart kategoriye göre toplu ürün özelliği değiştirme modülü

makale.baslik

Kendi yazdığım ve işinizi çok kolaylaştıracak bir opencart modülü ile karşınızdayım. Aslında yazdığım çok modül var zamanla buraya aktaracağım.

Bu modül ile Opencart 'ta ürünlerin Özellik, Seçenek, İndirim ve Kampanya bölümlerinde kategorilere göre toplu değişiklik yapabileceksiniz.
İster özellik ekleyin ister var olan özellikleri kaldırıp yeniden oluşturun. Çok ürünü olan e-ticaret sitelerinde işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Yapmanız gereken modül dosyalarını ftp ye kopyalamanız. Daha sonra kontrol panelinde Eklentiler/Modüller sayfasından "Kategoriye göre toplu ürün özelliği değiştirme" eklentisini kuruyoruz.

Gerekli verileri girdikten ve kategorileri seçtikten sonra buraya dikkat! Ekle ve Değiştir çok önemli.
Ekle seçeneğini seçerseniz var olan özelliklerin üzerine sizin oluşturduğunuz özellikler eklenir. Ama Değiştir seçerseniz var olan ürün özellikleri silinip yeni oluşturduklarınız eklenir.

Modül şimdilik 2.1 sürümünde çalışıyor.

Dosyaları indirme linki: dosyalar.rar

Paylaş:

Yorumlar

  1. Eklentiyi 2.2.0 versionunda çalıştıramadım. Bu version için uyumlu olanı var mı acaba?

    1. Bu sürüme uygun olmayabilir, ama kodlar açık sizde 2.2.0 göre adapte edebilirsiniz.

  2. XML ile ürün güncellemesi yapılınca, söz konusu seçenekler gelen xml de olmadığı için silinip değişiyor mu? Eğer değişmiyorsa (şu anda henüz değişip değişmediğini deneyemedim) Ancak seçenek ekleme konusunu bir çırpıda çözdüm. Çok başarılı bir eklenti. İşime çok yaradı... Teşekkür ediyorum.

  3. 2.0.3.2 sürümünde denedim fakat "Notice: Error: Could not load model C:\wamp64\www\opencart/admin/model/customer/customer_group.php! in C:\wamp64\www\opencart\system\engine\loader.php on line 24" böyle bir hata alıyorum yardımcı olur musunuz ?

    1. Modül sadece 2.1 sürümüne uygun

  4. Merhaba hocam, modülü test ettim gayet başarılı fakat birşey eksik. Şimdi benim ürün sayfamda 5 çeşit seçenek var ve ben bu seçeneklerden sadece birinin fiyatını değiştirmek istiyorum. Ancak modülün özelliğindeki gibi "Değiştir" yaptığımda Seçenek kısmından değiştirmek istediğim seçenek dışındaki diğer tüm seçeneklerde siliniyor, daha doğrusu etkileniyor. Bunu öyle yapmak yerine Ayarlar kısmına bir Özellik daha ekleyip "Sadece Seçilen özellikleri Değiştir" gibi bir fonksiyon yapabilirmiyiz ? Yada " Değiştir " fonsiyonunu seçeneklerden sadece filtrelediğim seçeneği değiştirmesi / etkilemesi gibi. Teşekkürler.

    1. Özellikler opencart ta kendi sisteminde de bu şekilde yapılmakta.